1 Naposledy upravil: TOWer (18.2.2016 06:23:28)

Téma: Přístupný/nepřístupný klíček

Tak jsem trochu brouzdal ve vodách internetu a narazil jsem na dvě zajímavé věcičky. První je zajímavý průhledný časovaný boxík.
PunBB bbcode test
Maximální čas je 10dní, což by pro někoho mohlo být málo, ale jen koukat na visící klíčky, by mohlo být zajímavé... A cena 49$ je úměrná tomu, aby Vám bylo líto boxík rozbít :-)

A druhá věc je zajímavý kódový zámek/schránka.
PunBB bbcode test
Můžete nastavit dva kódy - jeden na otevření "zámku" a druhý na otevření schránky. Ideální věc, když by Vaše klíčnice musela odjet např. na služebku a chtěla zanechat záchranný klíč..a už jen v málo místech na světě není signál pro mobil.. :-)

Obě věcičky by se také daly parádně využít pro samozamykání, napadá mě rozjet téma "Tipy pro samozamykání", ale už je fakt pozdě/brzy a měl bych jít také někdy spát..

2

Re: Přístupný/nepřístupný klíček

Moc pěkný.  Téma pro samozamykání by se mohlo mnoha uživatelům zde na fóru hodit,  jsem zvědavý kdo ho založí a jaké nápady a tipy se v něm objeví.

3

Hmmm... No. Nevypadá to nejhůře. ;-)

4

narazil jsem na stranku kde jsou odkazy na ruzne moznosti zamykani pokud jsem to dobre pochopil :] https://m.reddit.com/r/KeyHolder/commen … lflocking/
treba tam nekdo najde neco zajimaveho nebo noveho ja se moc v anglickych strankach nevyznam ;]

5

Zařízení viz výše jsou působivá ale řekněme že zbytečně drahá. Pro uchování záchranného klíčku tu někdo před pár dny  zveřejňoval zajímavý nápad - klíček vložený do tenké trubičky / nábojnice, které jsou příčně provrtané a přes otvor a díru v klíčku je protažený plastový zámeček. Bezpečné a dostupné. Na druhou stranu, bez záchranného klíčku to také jde. Prostě to chce vyzkoušet pás, který se dá dlouhodobě nosit a přijmout si vnitřně i možné komplikace, které mohou nastat:-) Já jsem např. díky zapomenuté čipové kartě procházel skrz bezpečnostní rám a pípal:-))

Jinak tip k sebezamykání. Než našel klíčnici, řešil jsem to jednoduše. V lese na vysokou větev, na kterou jsem dosáhl jen na špičkách, jsem obtočil řetěz a zamknul kódovým zámkem. Na osičku zámku jsem vložil klíček od pásu, vyfocený kód uložil např. na emlalock. Zvolené řešení mne donutilo vydržet stanovenou dobu, díky umístění v lese na strom jsem si znemožnil "vyhmatání" kódu:-)

6

By mě zajímalo, jak účinný s těma fotkama by byl kódový visací zámek.