1 Naposledy upravil: Morven (9.9.2016 15:03:30)

Téma: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

Ahoj,

vzhledem k tomu, že žiji ve vanilkovém vztahu, ve kterém nemá přítelkyně o mé zamykání zájem, hledám možnosti jak se zabavit sám. Jednou z obvyklých možností, které lidé doporučují, je pořídit si box na číselný kód, ten nastavit, dát na emlalock nebo někomu poslat, a čekat. Mě napadla jiná možnost, co udělat s klíčkem, možná trošku elegantnější.

Chtěl bych jí tady odprezentovat, slyšet vaše názory a kdyby se našli zájemci, kteří by to poté chtěli vlastnit, tak bych potřeboval najít člověka, který mi to pomůže vyrobit.

Velmi zkráceně je idea takováto:
1 - kovová / dřevěná krabička, do které se vloží klíč
2 - petlice, která se otevírá a zavírá pomocí malého serva
3 - arduino (mikroprocesorová deska) a bluetooth modul, který umožní ovládat servo pomocí mobilního telefonu
4 - aplikace v mobilním telefonu, která ovládá petlici

Zkusil jsem si udělat model z LEGA a nenarazil jsem na větší problém. Bohužel, nezvládnu udělat ze dřeva nebo kovu krabičku (vč. místa pro arduino a bluetooth modul), která by nějak vypadala a nerozsypala se.

Výsledkem by tedy měla být vzdáleně ovládatelný "trezor". Mobilní aplikace by mohla komunikovat se serverem, mohla by např. poslat kód na odemčení cizí osobě (vlastní telefonu/trezoru by ho neznal), která by pak mohla dát pokyn k odemčení. Těch možností jak si s tim vyhrát (udělat třeba centralizovanou stránku, na které by mohly "klíčnice" spravovat cizí trezory). Jen mám prostě problém s tím technicky zvládnout tu řemeslnnou práci.

Samozřejmě - "trezor" by šel docela dobře otevřít násilím, protože ty mikroserva nejsou žádní siláci. Ale o to tu přece nejde, že smile Celková cena elektronických prvků je cca 440,- (160,- arduino, 100,- servo, 180,- bluetooth), ale dostal bych se asi i níž. Takže výsledná cena by nemusela být tak strašná smile

Takže, co si o tom myslíte? A je tu nějaký šikovný truhlařík / zámečník, že bysme zkusili prototyp? ;-)

2

Re: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

No tak kdybych chtěl něco takového vyrobit podomácku, tak bych potřeboval také člověka na mechaniku/řemeslníka. Elektronika a programování by nebyl problém. O BLE komunikaci v jednom mém prototypu se tady někdy rozepíšu v jiném vlákně, budou předcházet tomu jiná.

Co jsem koukal na různý crowdsourcingy tak moc nedopadly, viz od kSafe, Blue Lock. Měly by však existovat Bluetooth visací zámky, jsou sice velké, ale na nějakou truhličku by šly použít. A pak jsou také zajímavé zámky na otisk prstu: iFingerLock, TappLock -- ten umí i Bluetooth.

3

Re: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

Ahoj,jsem stolař.krabicku bych skusil vyrobit, jak má být velká atd.xender

4

Re: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

Vedel bych predelat stary digitalni trezor, napr https://www.fortel-katalog.cz/data/prod … 40x300.jpg tak, aby generoval pri kazdem otevreni novy kod. Algoritmus generovani by byl znami samozrejme jenom dominantni osobe (treba zaheslovany excel). Jsou zde nejake pary, co by toho vedeli vyuzit?

5

Re: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

Ahoj, to co je na tý fotce, tak to není trezor. Stačí si pustit youtube a stačí do toho bouchnout zvrchu, mechanismus vyskočí a dá se to otevřít i bez klíče. Pár lidí to umí otevřít i bramborou. Bezpečný začíná být až ve chvíli, kdy se to pevně ukotví do zdi. Kdyby jsi se chtěl podívat, tak tady je i video https://www.youtube.com/watch?v=IyGhEIbZLUU

6

Re: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

Ahoooj koumaci :-) jako krabičku na maly visací zemek neni problem udelat https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ … e=5957A6E8 moje tvorba, mám pristup k frézce, a je ručně malována na prání. Tak pokud by jste nekdo zvadnul nakreslit v detailech  a rozkreslit jednotlive dily krabicky / truhličky, mohl bych postupne vyrobit patrične dily ( ovsem v zavisloti na vytizeni stroje v práci abych mel kdy ).

7

Re: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

To by spis chtelo zvarece a nekoho s cnc plasmou.
Myslim ze neco taketo by mohlo stacit na zajisteni: http://elektricke-zamky.elektro-slevy.c … =bot_rid_g
Nebo radeji neco bytelnejsi?

8

Re: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

Hezka hracka http://lockbox.igloohome.co/

9

Re: Vývoj uzamknutelného boxu na klíč

Mozna je nekdy jednoduhsi vec lepsi...
https://preview.ibb.co/buou8Q/box.jpg