1

Téma: Obřízka - podrobnosti, zkušenosti, porovnání před a po

Je pohodlnešie, ak je penis obrezaný pri nosení CB alebo dá sa aj s neobrezaným penisom zabrániť, aby nariasená koža netlačila pri nosení CB. Rád by som počul názor tých, ktorý majú obriezku a aj pred obriezkou nosili CB.

2

Re: Obřízka - podrobnosti, zkušenosti, porovnání před a po

Mám zkušenost před i po obřízce a je to 100x lepší. Hygiena je mnohem jednodušší, můžu nosit menší klícky, kůže kolem žaludu překážela a už nepřekáží. Na obřízku jsem šel ve 33 letech ze zdravotních důvodů, takže zamykání penisu nebyl ten důvod. Kvůli tomu bych se asi neodhodlal ten zákrok podstoupit, ale opravdu to přijde vhod.

3

Když si tohle vlákno pročítám,  tak bych rád  vic informací. Protože CB6000s nosím opravu dlouhodobě,  možná by to kvůli hygieně nebylo marné zvážit, nehledě na to,  že by to asi opravdu bylo pohodlnější.
Jednou jsem někde četl,  že po obřízce je i delší výdrž,  že zalud není po čase tak citlivý jako když je schovaný pod předkožkou. Je to pravda? Kdo má jaké zkušenosti.
Jen sbírám informace,  ani nevím jaký má na to názor moje Láska.

4

Jen se ptej, rád posloužím informacemi a porovnáním před a po obřízce, protože jsem měl tu čest. Klíckám se věnuju už asi 5 let a obřízku mám 2,5 roku, jestli dobře počítám.

Nešel jsem na ni kvůli klíckám a zamykání, ale ze zdravotních důvodů a tisíckát jsem to už od té doby ocenil. Je to velikánský rozdíl. Hygiena je snadnější a ve všech klíckách je to takový mnohem pohodlnější pocit, čistota a doslova útulno.

S tou výdrží je to taky pravda. Žalud se stane méně citlivý, tak to dává smysl, že k orgasmu potřebuje delší nebo silnější stimulaci.

Dá se říct, že je to taková časová investice do lepšího intimního života, svého vlastního i partnerského. Chvíli trpíte (ale snesitelně) a pak už si jen užíváte, a to kvalitněji než předtím. Pár týdnů po zákroku je to ještě hodně na prd, než se to zahojí. Pak asi tak dva měsíce trvá, než žalud ztratí tu citlivost a pak už je to dál všechno jen a jen příjemné.

Přeju vám všem, kdo o tom uvažujete, vůli a odvahu do toho jít. Fakt to stojí za to. Přemýšlel jsem o nějakých nevýhodách, abych je sem taky napsal a bylo to ode mě objektivní, ale žádné nejsou.

5

Zajímavé informace. A jak je to se zakrokem? Jak dlouho třeba trválo než jsi znovu začal nosit pás?

6

Tak to už si nepamatuju, asi tak 2 měsíce. Tenkrát jsem na to moc nespěchal, šlo by to asi i dřív. Už nevím.

Zákrok mi dělali v úplný narkóze, ale jen na nezbytně nutnou dobu. Už po 20 minutách jsem byl vzhůru. Pobyl jsem si ve špitále 24 hodin, ráno jsem tam přišel, hned jsem šel na sál a druhej den ráno jsem šel domů. Moc jsem tam nepil, abych co nejdýl nemusel na WC, ale když jsem pak musel, tak nakonec to taky přece jen nějak šlo.

Měl jsem ho omotanej obvazem, jen špička žaludu koukala ven kvůli močení, a pod obvazem jsem měl kolem dokola pod žaludem stehy. Byla to vstřebávací nit, takže to vevnitř se mi samo vstřebalo a to venku mi samo opadalo. Radili mi až do nějaký kontroly po 2 nebo 3 týdnech se co nejvíc vyhýbat erekci kvůli hojení, ale když jsem na tu kontrolu šel, tak to už jsem měl stehy pryč a už mi mohl v pohodě stát.

Zahojilo se mi to fakt rychle, přece jen je to v místech, kde je kůže pružná a rychle se regeneruje, tak se i rychle hojí. Mazal jsem si to heřmánkem, ten to hojení možná ještě urychlil.

Kromě té dočasné sexuální neschopnosti si nevybavuju žádnou bolest. Jen to trochu tahalo, když se mi snažil postavit a měl jsem ještě ty stehy, ale že by to vyloženě bolelo, tak to vůbec. A pak bylo nepříjemné než mi znecitlivěl žalud, si přes něj třeba po koupeli přejet neopatrně ručníkem. Kdo znáte post orgasm torture, tak přesně takový pocit to byl. Nebo když jsem měl nějaký volnější slipy a penis měl prostor se v nich žaludem trochu o tu látku třít, to bylo podobný. Ale brzy to přešlo.

Takhle zpětně když o těch "komplikacích" píšu, už se jen mimoděk usmívám. Stálo to za to. Utrpení fakt malinkatý oproti všem těm přínosům.

7

Díky za vyčerpávající informace.
Znamená to,  že cca po 2-3 týdnech, az vypadají stehy se dá opět nasadit pás? A než vypadají,  tak se stejně asi nedá o nějakém sexu ani uvažovat,  že?
Bezesporu to má samé výhody,  hlavně asi pohodlí v pásu, lepší hygienu a když "náhodou" tak i delší výdrž. V každém případě si to nechám v klidu pořádně projít hlavou,  přeci jen je to nevratné rozhodnutí a hlavně poslední slovo bude mít moje Láska, zatím ještě neznám její názor, az bude vhodná chvíle a klid, tak to s ní proberu. Pokud řekne ne,  tak není co řešit a pokud řekne ano,  tak to pro ni, i přes jisté obavy, velmi rád podstoupím.

8

Po 2 týdnech rozhodně ne. To se ještě hojí poslední stroupky a taky musíš zajít na kontrolu. Počítej spíš s měsícem. To poznáš, až to zase půjde, až se ti to komplet zahojí a začne být zase možné s penisem normálně "manipulovat". A taky bych to neuspěchával kvůli tomu, aby ten žalud měl čas (a prostor) na to znecitlivění. Je určitě dobré chvíli ho o ty slipy a ručníky nechat třít a zůstat ještě odemčený.

9

Tak si čtu na netu, hledám info kdo, kde a jak se to dělá. Krom zdravotních problémů to dělají plasticti chirurgové, našel jsem cenu 8000,- plus různá vyšetření před a po zákroku.
V každém případě všude píšou, že je do dobré i pro partnerku,  že se tím předjede mnoha zanetum a onemocnenim, které můžou způsobit rakovinu děložního čípku nebo HIV virus, atp.

10

Ano, na vyšetřeních jsem předtím byl a týkaly se toho, jestli bez problémů zvládnu tu celkovou narkózu. Krev, moč, EEG a tak, nešlo o penis. Snažili se mi ta vyšetření smrsknout do co nejmíň návštěv doktorů. A mezi námi, ono nebylo na škodu se jako vedlejší produkt dozvědět, že mám hodnoty všeho v pořádku, krev zdravou, moč zdravou a tak. Po zákroku už nic, jen jedna kontrola s oficiálním povolením k návratu do sexuálního života :-)

Nestálo mě to nic, jen kilčo za jeden nocleh ve špitálu (žádná soukromá plastická chirurgie, normální nemocnice). Bylo to tím, že jsem tu obřízku nechtěl jen tak z rozmaru, ale měl jsem pro ni zdravotní důvod. Takže to chce jen najít si takového urologa, se kterým se dá domluvit, jak to má napsat do papírů. A ptal bych se jich normálně na férovku, žádný oblbování.

Ještě k tomu sehnání urologa - svěřil jsem se s problémem své praktické doktorce, ta mi napsala doporučení na urologii a jednoho urologa mi doporučila. Ale kdybych chtěl a nějakého znal nebo s ním byl už domluvený, tak bych si mohl konkrétního urologa určit sám a přijít za ním s tím doporučením od své doktorky. Tak mě zpětně napadá, že asi v tom doporučení se skrývá záhada, jestli zákrok zaplatí vaše pojišťovna nebo vy.

11

Také jsem byl na obřízce. Je to tedy už hodně let, takže podrobnosti si už moc nepamatuji. Jen vím, že když jsem močil, tak jak ten proud "tlačil" na ten obvaz vpředu, tak to tahalo za stehy. Vyloženě to nebolelo, ale nepříjemné to bylo, takže jsem musel mírnit proud. Navíc to stříkalo všude možně. Poslední dva stehy jsem si odstřihl nůžkami, protože to už akorát překáželo. Jak jsem to měl dlouho už nevím. Ale opravdu se to hojí rychle.
Pro mě to je přínos hlavně z hygienických důvodů, dále znecitlivění žaludu a (z mého pohledu) i z estetických důvodů.
Pro manželku to bylo příjemné zjištění (byl jsem na operaci dřív, než jsme se poznali). Přede mnou měla pouze neobřezané. Jí se to líbí hlavně z hygienických důvodů (různé ženské záněty, kvasinky apod. způsobuje právě příliš velká předkožka, kde se může cokoliv "schovat". Muž to necítí, ale ženě to může způsobovat právě ty různé nepříjemné problémy.) a také vzhledově. Říká, že by už nechtěla neobřezaného muže, ta kůžička navíc se jí prostě už nelíbí.
Jen je potřeba ještě upozornit, že jsou dva druhy obřízky. Částečná (tu mám já) - předkožka končí s koncem žaludu a úplná, kde žalud není chráněný vůbec. V tomto případě je znecitlivení žaludu mnohonásobně větší. Stává se, že kůže žaludu už není časem tak měkká a jemná.

12

Já mám tu úplnou. Na ten můj předkožkovej zdravotní problém mi urolog řekl, že by mi obřízka stačila i částečná, ale rozhodl jsem se v tom okamžiku, že když už do toho teda jdu, tak naplno. A nelituju.

13 Naposledy upravil: BIHOLKU (28.7.2015 04:02:53)

Zajímá mě to stále víc. A nejen z důvodu nošení pásu cudnosti nebo následné možné delší výdrže, ale hlavně ze zdravotního hlediska jako prevence různých nemocí mojí Lásky. Zajímali by mě i názory žen, jak se dívají na obřezaný a neobřezaný penis.

No a navíc jak pročítám různá fora na netu, tak jsem se dozvěděl, že fimóza tj. zúžená předkožka je bolestivá při ztopoření a řeší se to právě obřízkou. Mě se občas stane, že při maximálním vzrušení resp. ztopoření to zatahá. Není to vždy a není to nijak zvlášť bolestivé, ale je to nepříjemné, ještě, že moje Láska "dobře maže" a to vždy pomůže. Takže pokud bych se někdy, resp. moje Láska rozhodla, že obřízka ano, tak by se dal možná na urologii domluvit tento důvod.

14

Určitě by se šlo vymluvit na zdravotní potíže partnerky. Mně to nestalo ani korunu. Těch 8000 Kč je určitě jen na plastice z estetických důvodů.

15

Jo určitě by se dalo vymluvit na potíže partnerky. Je i pravda, že ty opravdu občas jsou, jen nevíme jestli jsem původcem já. V každém případě po obřízce by se to riziko pro ní změnšilo a pro mě by to znamenalo jednodušší hygienu avětší pohodlí.
V každém případě moje Láska na to řekla, že se jí obřízka nelíbí, ale že je pravda, že pokud by to znamenalo větší výdrž, tak by to byl přínos. Prý si to rozmyslí.

16

Co je myšleno zdravotními obtížemi partnerky?

17

pod předkožkou se můžou ukrývat různí tentononcové, ktéré tobě nevadí, ale ženám to může způsobit záněty nebo výtoky a přesto, že si ho meješ. po obřízce se to nemá kde schovat :-)

18

A na to se dá uspět s obřízkou zadara? To se mi zdá moc jednoduché..

19

Líná huba holý neštěstí. Pokud se rozhodneme tak se zeptám  a vždy se můžeš vymluvit na fimozu.

20

Nic proti, já jen, že ty doktoři nejsou žádný blbci.. By mě třeba zajímalo, jestli doktor reálně zkoumá zůženou předkožku, když to v měkké stavu zjistit nejde.

21

Zajímavá diskuze, diky moc za ni! O obrizce také uvazuju, ale zároveň si nejsem jist prave kvůli te snížené citlivosti. Mam velmi citlivou uzdicku, která by šla pochopitelne pryč a nevim, jak moc muže toto ovlivnit schopnost dosazeni orgasmu. Diky za rady.

22 Naposledy upravil: BIHOLKU (30.7.2015 06:34:33)

in: nechce se mi věřit, že by ti ho doktor nebo doktorka postavila, aby se přesvědčila. ale řešilo se tady na začátku, že je lepší si najít urologa s kterým se dá domluvit, říct mu to na rovinu a on ti napíše doporučení na chirurgii

hovnozhrocha: nikde jsem nečetl, že by se nedalo dosáhnout orgasmu, jen to že žalud znecitlicí, ale asi ne úplně, a obřezaný muž pak vydrží dýl. To je jeden z důvodů, vedle hygieny, který mě na to láká a pokud moje Láska řekne, že ano, tak to proto udělám, protože, teď když mě jednou za čas odemkne, tak nic nevydržím.

23

No, já se právě ptám, jak to funguje..

A jinak netuším, jak se hledá urologické který to člověku jen tak napíše, když to není známý :-(

24

hovnozhrocha: to místo, kde mi dřív začínala uzdička, mi zůstalo citlivý (= vzrušivý) i nadále. Je to teď takovej můj bod G.

Tak ještě rekapitulace toho doktorského postupu: svěřil jsem se s problémem (mohl být i vymyšlený) své praktické doktorce. Ta se mi na to ani nepodívala a napsala mi doporučení na urologii a dala mi na jednoho urologa tip. S tím jejím doporučením jsem mohl klidně obejít těch urologů víc a hledat některýho, se kterým se to dá domluvit zadarmo (hrazeno pojišťovnou). Urolog se mi na to podíval, nasměroval mě na ty přednarkózový vyšetření, papíry z nich jsem mu pak donesl a napsal mi tu nemocnici, se kterou už jsem si vyřešil jen datum nástupu. Abych si mohl zařídit volno, ale zároveň aby to bylo co nejdřív. Šlo to celý jak po másle, doktoři byli všichni příjemný, měl jsem z našeho zdravotnictví vyjímečně dobrej pocit.

Co k tomu nevím je, na kolik dní by mi dali neschopenku. Tu jsem jako živnostník nepožadoval. Určitě je to taky věc dohody s tím urologem. Pamatuju si, že jen pár dní po zákroku, určitě jsem měl ještě stehy, jsem jel do Krkonoš lyžovat a úplně v pohodě.

25

Ja si take myslim,  že je to jen na domluvě s doktorem,  jak to napíše. A i pracovní neschopnost se dá asi individuálně domluvit dle každého jedince a jeho zaměstnání. V každém případě já osobně v obřízce vidím jen plusy a těch "pár dni" se dá zvládnout i oželet nošení pásu. Ale u nás doma o tom nerozhoduji já,  takže záleží co řekne moje Láska, jak se rozmyslí.