1

Téma: Tomografie (CT) a klícka

Ahoj, zítra mám jít na CT (pánev), bude jim vadit klec (plast)? Případně bude vidět na výstupu? Možná blbý dotaz ale nikdy jsem to neabsolvoval…

2

Re: Tomografie (CT) a klícka

no, na CT bych ji asi sundal

3

Jako vadit by nemusela, byť minimálně zámek je kovový. Ale vidět a poznat na snímcích to bude určitě.

4

Pokud vím, na CT vadí kovové předměty, ale pokud budeš mít kovový jen zámeček tak bych to asi úplně neřešil, vzhledem k jeho velikosti, teda pokud se jedná o integrovaný. Oznámit jim to předem by bylo asi ale ideální.

5

Co oznámit předem? Že má nasazenou klec? Tak to chce hodně odvahy.
Ovšem na CTčku to nejspíš uvidí

6

No spíš říct že má dole něco jako kovovou ozdobu, která nejde sundat....easy business.

7

Mám povoleno sundání těsně před s nasazenim hned po. Takže nebudu zbytečně provokovat

8

Na CT by to být technicky problém být neměl, je to pořád jen rentgen. Pokud nejde o snímání oblasti, která je blízko. Kdyby se jednalo o magnetickou rezonanci / MRI, tak tam je situace dramaticky jiná a jakýkoliv kovový předmět je velký problém a skutečné nebezpečí. Viz video - https://youtu.be/Qt_NC7Cqxx0?si=_WAaVf7WXABPaOqn. Je tam i případ týpka, co se si myslel, že má silikonový anální kolík, ten v sobě uvnitř měl nějaký kov, a týpek to málem nepřežil.

9

Jednoznačne dole, kov v klietke/zámku môže spôsobiť odraz RTG lúčov a na výslednej snímke vznikne tzv artefakt.