1

Téma: Časový zámek

POužíva někdo takovýhle zámek? Nebo nějaký podobný?

https://www.aliexpress.com/item/Fetish- … 27173.html

2

Re: Časový zámek

Dneska ho budu objednávat na vyzkoušení, dám vědět.

3

Re: Časový zámek

Je to nastavitelné maximálně na 99 hod a 59 minut.

4

Re: Časový zámek

Funguje relativně dobře ale má spoustu "ale". Rozhodne nevěřím zatížení 130kg. Je to kousek plastu a když jsem zkusil zatáhnou, tak by určitě povolil. Na druhou stranu je to výhoda, protože v případě vybití baterie zůstane zamčený a odemknout tím tlačítkem jde až po nabití a doběhnutí času. Výrobce dále upozorňuje na limit po odpočtu, do kdy se dá otevřít (neuvádí čas a ještě jsem to nezkoušel) a pak se opět zamkne.
Rozhodne není Fail-Safe, je defaultně zamčený a elektronika pouze umožní odemčení.

5

Re: Časový zámek

Vypadá to zajímavě, ještě by to chtělo časové integrované zámky, tenhle by mi k ničemu nebyl big_smile

6

Re: Časový zámek

http://www.distractagone.com narazil sem na toto vypadá to zajímavě.

7

Re: Časový zámek

To je teprve projekt na kickstarteru, ještě se to oficiálně ani neprodává a není jisté, že se to někdy prodávat bude.

Ten zámek z prvního příspěvku mám, funguje pěkně, jen jsme pro něj ještě nenašli s přítelkyní praktické využití. Chtěl byste ho ještě někdo?

8

Re: Časový zámek

Ahoj,
zámek mám – díky Vojto  wink – a nakonec musím konstatovat, že si s ním lze hrát asi vcelku bez problémů.
Ale s nějakými „mouchami“ se musí počítat – není německý, ale čínský… big_smile
1) Na displeji se dá nastavit doba od 1 minuty do 99 hodin a 59 minut. Tedy to jsou skoro až 4 dny a 4 hodiny…
A takovou dobu baterka nevydrží nabitá.
To poznáte tak, že čísla na displeji, která ukazují odpočítávání, začnou blikat a pak též slábne jejich zobrazení.
Tedy je buď nutné zámek za chodu odpočítávání dobít, což lze, nebo počkat, až „zcepení“.
Když se vybije, zůstane sice zamčený (což považuji za velkou chybu!) ale také při tom ztratí informaci, na jak dlouho byl čas nastaven, a pak tedy stačí připojit k nabíjení a nastavit čas třeba jen na jednu minutu. Po té se odemkne…

2) Při nabíjení nesignalizuje, že je již nabitý.

3) Nabíjí se přes USB kablík; nejsnáze tedy třeba z počítače.
Ovšem pokud má zámek někdo na obojku a vybije se baterie, musí dotyčná osoba hezky držet u počítače,  aby se dalo dobíjet.
Pokud zámek přicvaknete k nějakému pevnému úchytu, pak počítač přinesete k němu? wink Nebo použijete PowerBank… S tou se mi sice chová divně – při nabíjení různě poblikává, ale účel je splněn. Zámeček se nabije a odpočítává správně dál.

Resumé a varování:
Nepoužívejte k selfbondage, pokud nemáte jistotu, že se i se zámkem dostanete k nějaké možnosti dobíjení. Nejlépe je mít NABITOU! PowerBank u sebe… Není to až taková investice: https://powerbanky.heureka.cz/

9

Re: Časový zámek

Další posun v hrátkách... ;-)
Mohu se optat, jak dlouho tedy vydrží nabitá baterie zámečku do svého vybití? Den, dva?

10

Re: Časový zámek

Tak problém s baterkami z Číny je všeobecně známý. Jediné, co pomůže je kupovat značkové výrobky a neřešit nejnižší cenu- to platí samozřejmě u baterií a powwerbank, kvalitu baterie u zámku asi nikdo neovlivní. Ale mě by spíš zajímalo hodnocení po mechanické stránce. Nebude?

11

Re: Časový zámek

Po mechanické stránce…
No, kdybych měla od výrobce několik kusů grátis ke zničení,
tak bych mohla testovat násilné otevření…
Ale takto si hračku ničit nehodlám. roll
Tak alespoň toto:
– zámeček vypadá, že opravdu není voděodolný
– na běžné pokusy o vytažení zamčeného lanka nereaguje ani náhodou… big_smile
– lanko by se jistě dalo přeštípnout, to by ale bylo po hračce sad

12

Re: Časový zámek

Výdrž baterie
Nechala jsem nabít a pak na asi tři dny odložila.
Následně jsem zkusila „nastartovat“ odpočítávání – baterie OK.
Za ty tři dny nečinnosti nelehla.
Až někdy zkusím maximum, napíšu…

13

Re: Časový zámek

Tak a je to! sad
Lanko bylo jen přilepené, takže se odlepilo, a to skoro bez namáhání…
To jest: Nedoporučuji. sad

14

Re: Časový zámek

Doma máme totožné zámky z Ali. Bohužel se musím přidat k negativním recenzím - taktéž nedoporučuji. Na krátkodobé hrátky postačí, nicméně pro dlouhodobé používání určitě ne. Mechanismus je plastový, navíc jak zde zaznělo - není voděodolný. Celkové zpracování je na hodně nízké urovni, což vzhledem k výrobě v Číně a ceně není nic překvapivého.
Tedy jako řešení časového zámku spíše vidím časový box do kterého se uschovají klasické klíče od integrovaného zámku wink