1

Téma: Výcvikový elektro obojek

Vážení a milí,

v poslední době se na mně obrátilo několik z vás s prosbou o zprostředkování objednání výcvikového obojku. Jeden z nich mi tu zůstal, tak bych vám o něm chtěl napsat recenzi. Hodně se mi líbí, jak funguje a hlavně jaké na něm proběhly inovace. Takže kdybyste třeba usoudili, že se vám takový pomocník do domácnosti hodí, můžete ho mít.

Zajímavý mi přijde hlavně proto, že nějaký starší typ jsem viděl asi před 2-3 lety. Myslím, že v obojku tehdy byla devítivoltová baterie a v dálkovém ovladači dvě tužkové nebo mikrotužkové. A nebo to bylo obráceně, každopádně na dnešní dobu to byla už dost zastaralá konfigurace. Tenhle nový typ má jak v ovladači, tak i v obojku baterie vestavěné a součástí balení je kabel, přes který obě části nabijete přes USB. To je paráda. Ovladač má displej, na kterém stav baterie uvidíte podobně jako na displeji mobilu, a na obojku je dioda, která bliká při nabíjení a v nabitém stavu svítí bez blikání.

Na obojku, respektive jeho elektrické části, je tlačítko zap/vyp a konektor pro nabíjení. Nic složitého. Jen popruh obojku je potřeba trochu poštelovat, protože přece jen, co bychom si nalhávali, krk pejsků má větší obvod než ta část lidského těla, kam ten obojek budeme dávat my. A další důležitý rozdíl mezi staršími obojky a tímto novým je ten, že ty dva elektro výstupky nejsou z kovu, ale z vodivého silikonu. Je to rozhodně příjemnější materiál na kontakt s tělem a tipl bych si, že silikonové elektrody budou i lépe držet na svém místě (vy víte kde) a nebudou se posouvat někam stranou.

A ještě vám přiblížím dálkový ovladač obojku. Ten se aktivuje jakoukoliv manipulací a nemanipulací se zase sám vypne. Umí do obojku poslat pípnutí, vibrace a elektro šoky. Pípání je prosté, stisnete tlačítko a obojek zapípá. Využití pípání je na fantazii a domluvě konkrétních osob. S vibracemi a šoky je to složitější, ale nijak přehnaně. Na obojí je stupnice 1-5 a ovladač umožňuje nastavit si a uložit dvě různé kombinace, takže třeba 1-1 a 5-5 nebo cokoliv mezi tím. Mezi uloženými kombinacemi pak můžete přepínat, ale taky je vůbec využít nemusíte a můžete ovladačem do obojku posílat signál, jaký zrovna potřebujete. Ovladač má takový retro displej, který je však plně dostačující a přehledný. I bez návodu na to hned přijdete, jak se co do obojku "vysílá".

Připojuji pár fotek popisovaného zařízení. Kdybyste ho někdo chtěl, tak jednu soupravičku tady mám a dalším zájemcům můžu zprostředkovat objednání. Aktuální cena je 800 Kč + cena případného přeposlání. Co se týče barev obojku a ovladače, tak tady mám červenočernou variantu, varianta oranžovočerná nebo celá černá je dostupná na objednání.

https://forum.cudnost.cz/obrazky/obojek1m.jpg https://forum.cudnost.cz/obrazky/obojek2m.jpg https://forum.cudnost.cz/obrazky/obojek3m.jpg https://forum.cudnost.cz/obrazky/obojek4m.jpg

Kdybyste se chtěli na cokoliv zeptat, tak pište přímo sem. Nebo pokud o ten obojek máte rovnou zájem, napište mi prosím na mail info@cudnost.cz a domluvíme se.

Přeji vám hodně jiskřících a vzrušujících zážitků s obojkem i bez něj. Mějte se krásně.

Vojta - cudnost.cz